Κυριακή 9 Μαΐου 2010

3-2 στο φιλικο με τον Λεβαδειακο

Υπό το βλέμμα του Μίκαελ Στάρε, ο Πανιώνιος νίκησε σε φιλικό αγώνα τον Λεβαδειακό με σκορ 3-2. Οι Κυανέρυθροι προηγήθηκαν στο 16' με τέρμα του Μπόσκο Μπάλαμπαν αλλά ο Λεβαδειακός απάντησε με δύο γκολ (30' Σερζίνιο, 33' Μπάρκογλου). Ωστόσο, οι Νεοσμυρνιώτες πήραν τη νίκη με δύο τέρματα του Κούκετς στο 38' και στο 66'. Οι Κουκετς, Τσοτσαλιτς και Σκουφαλης ήταν πάρα πολύ καλοί ενώ ο πιτσιρικάς ο Κολοβός έδειξε πολύκαλά στοιχεία στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε, έχει να δώσει πολλά στην ομάδα...

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος:
Μπέλιτς, Μανιάτης (55’ Σάμαρης), Γουέλινγκτον (71’ Τζαβέλλας), Γιόνσον (55’ Κοντοές), Ομο (88’ Καμπούρης), Τσότσαλιτς (55’ Νικολάου), Κουμορτζί (78’ Αναστασόπουλος), Κούκετς (67’ Λουκίνας), Γουνδουλάκης (83’ Κοντοχρήστος), ΣκούφαληςΚούρντι), Μπάλαμπαν (76’ Κολοβός).
(88’
Λεβαδειακός:
Χάιντουκ, Μουλόπουλος, Κόλτζος, Μαρτιορέλ, Ζησόπουλος, Μπεγκόνια, Σερτζίνιο, Μαχαίρας, Γάτσος, Γαλανόπουλος, Μπάρκογλου. Στο Β’ ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Στρατηλάτης, Παπαχαραλάμπους, Πουντόπουλος, Nαπολεόνι, Αμπουμπακάρι, Ταραλίδης, Παπαδόπουλος