Κυριακή 22 Ιουλίου 2012

2-0 ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ

Με το δεξί μπήκε στα φιλικά προετοιμασίας ο Πανιώνιος επικρατώντας με σκορ 2-0 της Μπιλίς.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν ανώτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, δείχνοντας καλά δείγματα στο πρώτο τεστ του καλοκαιριού.

Νικηφόρο και το ντεμπούτο του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στους πάγκους, με τον Αραβίδη να ανοίγει το σκορ για την ομάδα της Πλατείας στο 20ο λεπτό. Ο Μενδρινός εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να μην απομακρύνεται και μετά από σύγχυση στην περιοχή της Μπίλις ο 25χρονος έκανε το 1-0.

Το δεύτερο τέρμα σημείωσε ο Γουνδουλάκης στο 55ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ από πλάγια θέση.

Επόμενο φιλικό για τον Πανιώνιο την Τρίτη, που θα αντιμετωπίσει το Αργυρόκαστρο.

Η σύνθεση του Πανιωνίου:

Α' Ημίχρονο: Περιστερίδης, Κουλουχέρης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Σπυρόπουλος, Γιαννούλης, Μενδρινός, Σάμαρης, Οκόγιε, Σμυρλής Αραβίδης.

Β' Ημίχρονο: Ανέστης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Ρόκας, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Μιλοβάνοβιτς, Αραβίδης, Οκόγιε, Ντούνης.

Αγωνίστηκαν και οι: Καλαϊτζίδης, Δρόσος.